HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

TRAUMU ĀRSTĒŠANA

Traumas var būt visdažādākās – sasitums, saspiedums, sastiepums, izmežģījums u.c. Jebkurā gadījumā pirmajā dienā jāliek auksta komprese, nākamajās dienās – silta. Reizē ieteicams iekšķīgi lietot homeopātiskos līdzekļus. Tie noņem sāpes, pietūkumu, samazina asinsizplūdumu, veicina tā uzsūkšanos. Vispiemērotākie līdzekļi ir Arnica, Ruta un Hypericum. Pirmajā dienā visvieglāk ir tējkaroti zāļu izšķīdināt 1 glāzē ūdens un dzert pa malciņam ik pēc 15-30 minūtēm, kamēr pierimst sāpes, tad ik pēc stundas pa 1 tējkarotei.

Arnica D3 – Arnica montana – kalnu arnika

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām iekšķīgi un ārīgi, lietot kompreses vai arī ik pa laikam apslapināt traumēto vietu. Šo līdzekli ieteicams dzert arī pēc zoba izraušanas, tas noņem sāpes, samazina asiņošanu.

Ruta D3 – Ruta graveolens – smaržīgā rūta

Sevišķi labi palīdz, ja bojāta kaula plēve – periosts, skrimšļi, saites, ieteicams arī pret stīvumu un sāpēm pēc piepūles.

Deva: tāda pati kā iepriekš.

Hypericum D3 – Hypericum perfoliatum – asinszāle, raganu kauli, Jēzus asinslāsītes

Sens tautas līdzeklis sasitumu, saspiedumu, smadzeņu satricinājumu, nervu traumatisku bojājumu ārstēšanai.

Deva: tāda pati kā iepriekš. Nākamajās dienās pa 10 pilieniem 3-4 reizes dienā, kamēr pāriet sāpes un pietūkums.

Ledum D3 – Ledum palustre – purva vaivariņš

Labi der pēc Arnica lietošanas. Ārīgi izmanto kompresēm, atšķaidot ar ūdeni (1:10).

Deva: pa 10 pilieniem 3 reizes dienā.

Symphytum D3 – Symphytum officinale – ārstniecības tauksakne

Veicina kaulu lūzumu saaugšanu. Ieteicams lietot kopā ar Arnica D3 4-6 nedēļas. Ja bojāta kaula plēve, labi noņem sāpes, pievienojot klāt vēl Ruta D3.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Calendula D3 – Calendula officinalis – kliņģerīte

Derīgs brūcēm, veicina dzīšanu un mazina sāpes. Ārīgi lieto brūču notīrīšanai, atšķaidot ar siltu, vārītu ūdeni (1:10). Sastrutojumiem lieliski palīdz karstas vanniņas ar kliņģerīšu tēju vai tinktūras atšķaidījumu 1-2 reizes dienā.

Deva: pa 10 pilieniem 2-4 reizes dienā.

Echinacea D4 – Echinacea angustifolia – šaurlapu ehinaceja

Palīdz ātrāk sadzīt ievainojumiem. Sevišķi ieteicams apdegumu un strutojošu brūču ārstēšanai. Ārīgi lieto atšķaidot ar siltu, vārītu ūdeni (1: 10) kā vanniņas, brūču notīrīšanai.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Calcium carbonicum D4 – ogļskābais kalcijs

Calcium phosphoricum D4 – fosforskābais kalcijs
Bērniem un veciem cilvēkiem kaulu stiprināšanai iesaka lietot 2-3 mēnešus pēc lūzumiem.

Deva: pa 1 tabletei 2 reizes dienā.

Hamamelis D3 – Hamamelis virginica – Virdžīnijas burvjlazda

Izmanto pasīvās (venozās) asiņošanas (asinis tumšas) apturēšanai un strutojošu brūču ārstēšanai (pa 10 pilieniem 2 reizes dienā), kā arī pret vēnu iekaisumu.
Ārīgi lieto kā ziedi.

Deva: pa 5 pilieniem ik ½ stundu.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija