HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

BRONHIĀLĀS ASTMAS, ASTMĀTISKĀ BRONHĪTA ĀRSTĒŠANA

Sulfur 30 – sērs

Ieteicams dot, ja ir jebkuri ādas izsitumi, arī agrāk, ne tikai vienlaicīgi ar astmas parādībām.

Deva: pa 10 pilieniem 1 reizi 2 nedēļās no rīta tukšā dūšā.

Arsenicum album 12 – Acidum arsenicosum anhydricum – arsēnpaskābe, baltais arsēna oksīds
Viens no astmas ārstēšanas pamatlīdzekļiem. Ieteicams dot vakarā pēc plkst.18.00, it sevišķi, ja lēkmes naktī.

Simptomi: sauss, novājinošs klepus ar bailēm un nemieru. Krēpas kā saputots olas baltums. Sliktāk no aukstuma, arī kalnu gaisā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lobelia D4 – Lobelia inflata – lobēlija

Simptomi: reizē ar elpas trūkumu krūtīs žņaugšana, var būt siekalošanās, slikta dūša. Klepus īss, ļoti apgrūtināta izelpa. Pakrūtē vājuma sajūta. Labāk staigājot.

Deva: pa 10 pilieniem 1 – 2 reizes dienā. Lēkmes laikā pa 5 pilieniem ik pēc 20-30 minūtēm.

Ipecacuanha D6 – vemjamā sakne

Simptomi: periodiskas bronhu spazmas. Klepus pie katra elpas vilciena līdz vemšanai. Sevišķi ieteicams, ja vienlaicīgi slikta dūša, kuņģa traucējumi. Krēpu var būt daudz, bet nevar atklepot. Krūtīs karkšķ. Sliktāk mitrumā, kā siltā, tā aukstā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Labi dot pārmaiņus ar Belladonna 6 vai Cuprum 6. Vakarā ieteicams iedot Arsenicum album 12 10 pilienus.

Belladonna 6 un Atropinum sulf. 6 – vilkoga un atropīns

Simptomi: sauss krampjveida klepus, kaklā kutina. Seja stipri sārta, krūtīs karkšķ. Ieteicams dot, mainot ar Kalium nitric. 3 un Strammonium D3.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Lēkmes laikā pa 5 pilieniem ik pēc ¼- ½ stundas.

Aralia racemosa D3 – arālija

Simptomi: elpa svelpjoša, svīšana. Krampjains klepus lēkmēm vakarā vai no rīta pirms vaipēc uzcelšanās. Dažādas alerģiskas parādības.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā vai pa 10 pilieniem vakarā, vai gulēt ejot, ja lēkme pēc apgulšanās.

Kalium jodatumD3 – kālija jodīds
Lieliski palīdz atkrēpot. Ieteicams kalsniem, salīgiem cilvēkiem.

Simptomi: klepus, pasliktinās guļus stāvoklī, no rītiem pirms uzcelšanās. Klepus ir pasauss, ar staipīgām krēpām, krūtīs dūrieni. Slimnieks jūtas noguris, ātri uzbudinās, baiļu pilns, ēstgriba laba, bet neuzbarojas, drīzāk novājē. Krēpas, kā ziepju putas ar saldu vai sāļu garšu. Sliktāk miera stāvoklī, naktī, siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Natrium sulfuricum 6 – nātrija sulfāts (glaubersāls) Ieteicams, ja lēkmes mitrā laikā.

Simptomi: kaklā sakrājas gļotas, kas neļauj izelpot. Klepus ar sāpēm. Krēpas gaišas, caurspīdīgas. Slimnieks ļoti jūtīgs pret caurvēju. Periodiski var būt sirdsklauves. Astma kombinējas ar gremošanas traucējumiem.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Hepar sulfuricum D4 – Hepar sulfuricum Hahnemani – kalcija sulfīds

Simptomi: slimnieks ļoti jūtīgs pret aukstumu un caurvēju. Hroniski iekaisuma procesi, it sevišķi bronhos. Pašsajūta uzlabojas mitrā laikā. Kaklā vai krūtīs svešķermeņa sajūta. Mīl pikantus, skābus ēdienus, alkoholu.

Deva: pa 1 tabletei 2 reizes dienā.

Kalium carbonicumD6 – ogļskābais kālijs (potašs)
Kālija preparāti palīdz šķidrināt krēpas, līdz ar to vieglāk atkrēpot.

Simptomi: slimnieks salīgs, tieksme apsaldēties. Lēkmes naktī, plkst. 2-5. Sauss, ciets klepus, kura laikā slimnieks sēž saliecies uz priekšu. Sirdsklauves, šķiet, ka pulsē viss ķermenis. Krūtīs dūrieni. Liekas, kaklā iebērta grants.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Kalium bichromicum D6 – bihromskābais kālijs

Simptomi: apgrūtināta elpošana, ass klepus ar staipīgām diegveida krēpām. Krūtīs spiediena sajūta. Sliktāk naktī, pret rītu. Labāk no silta.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Viscum album D4 – baltais āmulis

Simptomi: reizē ar astmu vai astmātisku bronhītu arī paaugstināts asinsspiediens. Iedarbojas ātri un labi, bet ieteicams reizē dot sirdslīdzekļus – Adonis vernalis D2, Phosphor 6, Strophantus 6.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Carbo vegetabilis 6 – buksuskoka ogle

Dodams veciem, kalsniem, novājējušiem cilvēkiem (sk. pie bronhīta).

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Calcium carbonicum D4-6-12 – ogļskābais kalcijs

Calcium phoshoricum D4-6-12 – fosforskābais kalcijs Pirmais dodams tukliem, it kā uzpūstiem slimniekiem, otrais – slaidiem, kalsniem astēniķiem.

Simptomi: naktī sauss, stiprs klepus. Dienā daudz krēpu. Vispārējs nogurums, ātri piekūst. Aukstā gaisā sliktāk.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Cuprum metallicum 6 – varš

Cuprum aceticum D6 – etiķskābais varš

Abu līdzekļu iedarbība vienāda, noņem spazmas

Simptomi: stiprs, krampjveida klepus ar staipīgām, reizēm asiņainām krēpām. Tās var būt arīgļotainas. Krūtīs spiediena sajūta. Auksti sviedri. Āda var būt ar zilganu nokrāsu – cianotiska. Slimnieka stāvoklis pasliktinās naktī, no uztraukuma.
Auksts dzēriens uzlabo pašsajūtu.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Lēkmes lai kā pa 5 pilieniem ik pēc ½ stundas. Labāk dot pēcpusdienā, vakarā. Lēkmes laikā labi dot pārmaiņus ar Drosera D3 vai Drosera compl., Ipecacuanha D6, Sambucus D4, pa 5 pilieniem ik pēc 10-15 minūtēm.

Sambucus nigra D4 – melnais plūškoks Ieteicams bērniem, bet labi palīdz arī pieaugušajiem

Simptomi: slimnieks cianotisks, elpa smaga, domā, ka nosmaks. Krēpu var būt daudz vai maz. Labi dot pārmaiņus ar Ipecacuanha D6.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija