HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

BEZMIEGA, NERVOZITĀTES ĀRSTĒŠANA

Šie traucējumi ļoti bieži ir vienlaicīgi, tāpēc tie aprakstīti kopā. Homeopātijā nav speciālu miega līdzekļu, ir zāles, kas regulē nervu sistēmu.

Ambra grisea D3 – ambra

Simptomi: slimnieks nevar iemigt, domu uzplūdi, it sevišķi tas raksturīgi veciem, kalsniem, darbīgiem vīriem, veikalniekiem. Nervozitāte, spēku izsīkums pēc garīgas pārslodzes un seksuālām pārmērībām. Garastāvoklis nospiests, cilvēks nikns, viņu moka iekšējs nemiers, sirdsklauves naktīs.

Deva: pa 10 pilieniem vakarā.

Avena sativa D1 – auzas
Spēcinošs līdzeklis pēc garīgas pārpūles, novājinošām slimībām. Sevišķi ieteicams bērniem.

Simptomi: nervozitāte, bezmiegs un slikta ēstgriba pēc pārdzīvojumiem. „Nervozas” sirdsklauves.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes pirms ēšanas.

Zincum valerianicum D4 – baldriānskābais cinks

Simptomi: liels nogurums un nervozs sasprindzinājums, nemiers, pie tam var būt spiedošas galvassāpes ar smagumu pakausī, spiediens uz deguna sakni, acīs mirgošana. Naktī kājās nemiers, tās it kā rausta. Miegs ar sliktiem sapņiem. Grūti garīgi strādāt, koncentrēties. Vāja atmiņa. Tirpas dažādās vietās. Bērni naktī mostas ar kliedzienu, „rullē” galvu vai griež zobus (pārbaudīt vai nav tārpi!). Tā saucamais „iemigšanas un izgulēšanās līdzeklis”.

Deva: pa 10 pilieniem vakarā.

Acidum phosphoricum D3 – fosforskābe
Ieteicams atveseļošanās laikā, pēc pārdzīvojumiem, bēdām, rūpēm.

Simptomi: apātija, zems asinsspiediens, arī kā garīgās pārpūles sekas. Var būt vājums ar svīšanu.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā. Labāk lietot no rīta un pusdienā.

Aconitum D6 – Aconitum napellus – zilā kurpīte

Simptomi: liels uzbudinājums, bailes, nemiers, sirds- klauves. Sausa, karsta āda. Tireotoksikoze.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Coffea D4 – Coffea arabica – negrauzdētas kafijas pupiņas.

Simptomi: slimnieks ir mierīgs, bet nevar iemigt „domu uzplūdu” dēļ. Uztvere saasināta, dzird katru troksnīti. Nākamā dienā nespēks. Traucējumi var būt izbaiļu, prieka, pārmērīgas tējas, kafijas, alkohola lietošanas sekas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Passiflora D2 – Passiflora incamata – oranžsārtā pasiflora
Iedarbojas nomierinoši, noņem krampjus un sāpes ieteicams gan bērniem, gan pieaugušiem.

Simptomi: vispārējs nemiers ar muskuļu raustīšanos vakarā, kas neļauj iemigt.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes vakarā ik pēc 2 stundām.

Belladonna 6 – Atropa belladonna – vilkoga

Simptomi: ļoti nemierīgs miegs, raustās sejas muskuļi, rokas, kājas. Murgi, grūti iemigt, lai gan gribas gulēt. Miegs „smags”, nogurdinošs, nedod atpūtu.

Deva: pa 10 pilieniem vakarā.

Nux vomica 6 – vemjamais rieksts

Simptomi: bezmiegs – pārmērīgas tabakas lietošanas sekas. Miegainība vakarā, iemieg tūlīt pēc apgulšanās. Pamostas stundu pirms rītausmas vai agrāk un vairs neiemieg. Guļ kā pusmiegā. No rīta atmostas vēl vairāk noguris nekā vakarā.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Cocculus D6 – Cocculus indicans – kokulus auga sēklas

Simptomi: nogurums, nespēks, reiboņi pēc bezmiegā pavadītām naktīm, garīgas pārpūles, seksuālām pārmērībām, darba naktīs.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Hyoscyamus D3 – Hyoscyamus niger – driģene

Simptomi: ļoti murgains miegs, briesmīgi sapņi. Miegā runā, kliedz, raustās locekļi, var atmosties ar kliedzienu.

Deva: pa 10 pilieniem vakarā.

Ferrum phosphoricum 6 – dzelzs fosfāts
Labi der, ja bezmiegs ir smadzeņu hiperēmijas sekas. Galvenokārt ieteicams nervoziem, bāliem, blondiem, jauniem, kalsniem cilvēkiem.

Simptomi: naktīs bieži vien „nervozas” sirdsklauves, kas neļauj gulēt.

Deva: pa 10 pilieniem vakarā.

Ignatia 6 – Ignatia amara – svētā Ignācija ugunis (tropu augs)
Ieteicams nervoziem bērniem un tumšmatainām sievietēm.

Simptomi: ļoti mainīgs garastāvoklis, slimnieks te jautrs un priecīgs, te raudulīgs vai kašķīgs. Nekad nav apmierināts, piesienas par sīkumiem, necieš pretimrunāšanu. Noslēgts, bēdas patur sevī. Var būt histērijas lēkmes, kas beidzas ar biežu urinēšanu. Kaklā var būt kumosa sajūta. Nervozitātes iemesls bieži vien ir bēdas un rūpes darbā, mājās, mīlestībā. Sliktāk jūtas no rīta, no trokšņa, gaismas, fiziskas vai garīgas piepūles, smēķēšanas, pupiņu kafijas, menstruāciju laikā. Labāk cieši saspiežot sāpošu galvu, no locīšanās, siltuma, pret vakaru.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Gelsemium 6 – Gelsemium sempervirrens – mūžzaļās gelzēmijas

Simptomi: slimnieks ir miegains, kā apskurbis. Kamēr nomodā – snauž, bet kā ieiet gultā, tā nevar iemigt „domu uzplūdu” dēļ. Nervu sistēma ir novājināta, izsīkums. Var būt liels uzbudinājums, it kā nekur nevar atrast vietu. Locekļos pamiruma sajūta, tirpas, raustīšanās, salauztības sajūta, raustās sejas muskuļi, reiboņi, zems asinsspiediens. No rītiem galva smaga, pierē vai pakausī pulsējošas sāpes, reizēm šķiet, ka pierei stīpa aplikta un apiež. Labāk jūtas guļot, bet galvai tad jābūt uz augsta spilvena. Bieži seja sarkana, bet rokas un kājas aukstas. Gribas tikai mierīgi gulēt.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Cimicifuga D4 – Cimicifuga racemosa – cimicifuga
Ieteicams galvenokārt sievietēm.

Simptomi: nervozitāte un histērija. Traucējumi bieži pēc ginekoloģiskām operācijām, klimaksa periodā. „Nervoza” sirds ar sāpēm. Psihiska labilitāte. Pārāk uztraucas par savu veselību. Raudulība. Sliktāk no cieša apģērba, piepūles, aukstuma, mitruma, vēja, naktī. Labāk siltumā, silti ietinoties. Bezmiegs, iekšējs nemiers un uzbudinājums. Bieži mainās psihiskie un fiziskie traucējumi. Galvassāpes pirms menstruācijām, vai to laikā. Liekas, ka galvas virsa atveras un aizveras. Viļņveidīgas galvassāpes nāk no pakauša uz pieri, pārsvarā kreisajā galvas pusē. Migrēna pēc apaukstēšanās, vēmekļiem rūgta garša, liels vājums.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, lēkmes gadījumā 25 pilieni uz ½ glāzi ūdens, pa malkam ik pēc 10-15 minūtēm

Agaricus 6 – Agaricus muscaricus – sarkanā mušmire

Simptomi: zems asinsspiediens ar lielu vājumu, var būt lēna sirdsdarbība, spiedošas sāpes sirdī, nervoza pārkairinātība, muskuļu raustīšanās. Klimaktēriski traucējumi. Pacients ir neapvaldīts, saspringts, nemierīgs, noguris. Jūtīgs pret aukstumu. Viegli svīst dienā un naktī. Sliktāk jūtas mierā, aukstumā, no garīgas piepūles, uztraukuma, alkohola lietošanas, menstruāciju laikā. Labāk – kustoties, izguļoties, pēc urinēšanas un vēdera izejas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Phosphorus 6 – baltais fosfors

Simptomi: vispārēja nervozitāte, spēku izsīkums, it sevišķi atveseļošanās laikā. Neirastēnija. Zems asinsspiediens. Ieteicams ātri augošiem, slaidiem, kalsniem bērniem, jauniešiem ar maigu ādu, gaišiem matiem, zilām acīm, kā arī lēni augošiem, jūtīgiem, maigiem bērniem. Bailes būt vienam, jūtīgs pret smakām, trokšņiem, gaismu, salīgums. Vājums, kad kuņģis tukšs. Pieaugušie var būt seksuāli uzbudināti. Grūti iemigt. Sliktāk no piepūles, uztraukuma, asins zaudēšanas, naktī, vakarā, aukstumā, mainoties āra temperatūrai. Labāk guļot, pēc pusnakts, pēc ēšanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Arnica 6 – Arnica montana – kalnu arnika
Ieteicams pilnasinīgiem, tukliem cilvēkiem, kam gulta un spilvens šķiet par cietu. Noņem krampjus, asiņošanu.

Simptomi: spēku izsīkums pēc smagām slimībām, traumām, dzemdībām. Spiediens un dūrieni sirds apvidū. Labāk guļot, mierā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Ieteicams lietot ilgāku laiku.

Arsenicum album 12-30 – arsēnpaskābe, baltais arsēna oksīds

Simptomi: cilvēks nogurst no niecīgākās piepūles, ir ļoti jūtīgs, viegli uzbudināms, ar mainīgu garastāvokli. Ir bailes, nemiers, domas par nāvi. Kustīgs, pedantisks cilvēks, grib darboties. Šā tipa bērni nelabprāt paliek vieni. Slāpes, dzer bieži, bet maz. Veselības traucējumi periodiski. Sāpes dedzinošas. Slimnieka stāvoklis uzlabojas no siltuma (izņemot galvassāpes!). Sliktāk jūtas mierā, aukstumā, naktī, it sevišķi ap pusnakti. Tireotoksikozei derīgs Ars.alb.30.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija