HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

LOCĪTAVU SĀPJU ĀRSTĒŠANA

Locītavu sāpēm var būt visdažādākie iemesli – pēkšņs vai hronisks iekaisums, apaukstēšanās, trauma (sasitums, sastiepums u.c.), pārmaiņas audos, kas veido locītavas, visbiežāk t. s. „sāļu nogulsnēšanās”.

Aconitum D3 – Aconitum napellus – zilā kurpīte
Derīgs visa veida locītavu iekaisumu ārstēšanai. Lietojams akūtā gadījumā vai hroniskam procesam paasinoties. Ieteicams pilnasinīgiem, jūtīgiem, pēc izskata veselīgiem cilvēkiem ar sangvinisku temperamentu. Labi noder sievietēm un bērniem. Saslimst parasti pēc apaukstēšanās.

Simptomi: durošas, dedzinošas, klauvējošas sāpes, šķiet, ka tās ir neizturamas. Sliktāk kustoties, sausā, aukstā vējā, guļot uz slimās puses, vakarā, naktī, reizēm pēkšņas sāpju lēkmes. Labāk rīta agrumā.

Deva: pa 10 pilieniem 2-6 reizes dienā akūtā gadījumā, 1-2 reizes – hroniskā gadījumā.

Bryonia D3 – Bryonia alba – baltā sētvija
Derīgs visa veida muskuļu, saišu, locītavu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: asas, durošas, griezīgas sāpes. Sāpes pastāv noteiktās locītavās, slimajās vietās stīvums. Var būt locītavu pietūkums. Slimnieka stāvoklis pasliktinās no katras kustības, no rītiem. Labāk mierā, vietējā siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 2-6 reizes dienā akūta, 1-2 reizes – hroniska iekaisuma gadījumā.

Dulcamara D3 – Solanum dulcamara – bebru kārkliņi
Visa veida locītavu iekaisumu, muguras sāpju (apaukstēšanās sekas vasarā, mitrā laikā) ārstēšanai.

Simptomi: sāpes griezoši velkošas, var būt muskuļu raustīšanās. Spranda un krustu stīvums. Uzlabo sauss siltums un vieglas kustības.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga

Simptomi: ļoti stipras locītavu sāpes, bieži sākas pēkšņi, mugura kā salauzta, slimnieks ļoti jūtīgs pret katru vēsmiņu. Sliktāk pēcpusdienā, vakarā, no kustībām, satricinājuma. Labāk mierā.

Deva: pa 10 pilieniem 5-6 reizes akūtā, 1-2 reizes dienā hroniskā gadījumā.

Colchicum D3 – Colchicum autumnale – vēlziede
Derīgs visa veida akūtu un hronisku locītavu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: liels nespēks, naktī nemiers, bezmiegs sāpju dēļ. Process vairāk skar sīkās locītavas. Sāpes ļoti stipras, maina vietu. Iekšēja aukstuma vai dedzināšanas sajūta. Bieži ir caureja, riebums pret olām, zivīm, treknu ēdienu. Izteikta pasliktināšanās no kustībām, caurvēja, pieskaršanās, naktī, mitrā aukstā laikā. Labāk mierā un siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Berberis D4 – Berberis vulgaris – bārbele
Derīgs deformējošu artrītu un artrožu, kā arī aknu, žultsvadu, žultspūšļa un nieru ārstēšanai. Veicina minerālu vielmaiņu.

Simptomi: cilvēks nespēcīgs, skats noguris. Sāpes maina vietu. Izteiktas sāpes mugurā, krustos, izstaro uz kājām. Locītavas var būt pietūkušas. Bieži vienlaicīgi ir nieru un sirdsslimības, nieze. Sāpes pēdu, ceļu, elkoņu un pirkstu locītavās. Pieceļoties pēc sēdēšanas ļoti grūti iekustēties, tāpat kāpt lejā pa kāpnēm. Sliktāk stāvot, kustoties, ejot, braucot, no alkohola, ļaujot locekļiem karāties.tomi: āda sausa, neveselīga. Bērniem un veciem cilvēkiem vāja muskulatūra. Ļoti jūtīgs (kairinājuma) pūslis, urīnā sarkanas nogulsnes, arī asinis, tas satur sāļus un smiltis. Biežāk oksalātus un urātus. Urīna dienā maz, naktī vairāk, tek lēni, strūkla vāja. Parasti ir daudz gāzu, aizcietējumi. Pēcpusdienās pašsajūta pasliktinās.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

China D4 – China regia – hinīna koks
Derīgs vielmaiņas uzlabošanai un reimatoīdā poliartrīta ārstēšanai. Veicina arī žults izdalīšanos.

Simptomi: locītavas pietūkušas, sāpīgas, deformētas, pasliktināšanās periodiska, slimnieka stāvoklis parasti katru otro dienu pasliktinās. Vienlaicīgi var būt aknu pietūkums, caureja, žultsakmeņi. Sliktāk aukstumā, caurvējā, mitrumā, pieskaroties, arī naktī. Labāk siltā istabā, saspiežot slimo vietu.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Jālieto ilgstoši.

Cimicifuga D4 – Cimicifuga racemosa – cimicifuga
Sieviešu līdzeklis, it sevišķi klimaksa laikā.

Simptomi: slimnieks ļoti jūtīgs pret mitrumu un aukstumu. Sāpes acumirklīgas, šaujošas, kā elektriskā strāva. Krampji un muskuļu raustīšanās, it sevišķi iemiegot. Slimnieks histērisks, raudulīgs, garastāvoklis reizēm nospiests, nāves bailes. Fiziskie un psihiskie simptomi ātri mainās.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Antimonum crudum 6 – sēra antimons

Simptomi: locītavu iekaisums vienmēr vienlaicīgi ar gremošanas traucējumiem. Dienā miegainība, it sevišķi pēc ēšanas. Slimnieks tukls, vienmēr neapmierināts. Vieglāk slimību pārcieš bērni un veci cilvēki. Locītavas deformētas, pietūkušas, stīvas. Jūtīgas pēdu apakšas. Sāpes „lēkā” no vienas locītavas uz citu. Slimnieka stāvoklis pasliktinās mitrā, aukstā laikā, pēc peldes, alkohola lietošanas. Labāk guļot, siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Rhus toxidendronon 6 – sumaks
Derīgs pret visu veidu locītavu sāpēm, kas radušās pēc apaukstēšanās, izmirkšanas vai traumas.

Simptomi: sāpes neatlaidīgas, atkārtojas, stīvums, slimnieks jūtas kā salauzts. Liels nemiers. Locītavas krikšķ un krakšķ – tajās vājums, pietūkums. Vissliktāk, uzsākot kustības, naktī, mierā. Sāpes spiedošas, griezošas, durošas. Labāk sausā siltumā, iekustoties.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Ledum D4 – Ledum palustre – purva vaivariņš
Derīgs pret subakūtiem un hroniskiem iekaisumiem ar deformācijām, galvenokārt sīkajās locītavās, tās stipri deformētas.

Simptomi: sāpes nāk no apakšas uz augšu, tās ir griezošas, durošas, dedzinošas, stiprākas guļot, gribas locekli izstiept. Sāpīgas pēdu apakšas. Locekļi bieži tirpst. Smirdīgi sviedri rokām un kājām. Daudz urīna. Var būt novājēšana. Izteikta uzlabošanās vēsumā, mierā, pēc aukstām peldēm. Sliktāk naktī, siltā gultā, kustinot, pēc alkohola lietošanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Kalium carbonicum D6 – ogļskābais kālijs (potašs)
Derīgs pret visu veidu locītavu, muskuļu un nervu sāpēm, iekaisumiem.

Simptomi: muskuļu vājums, nespēks, svīšana, var būt mazasinība. Slimnieks ļoti ātri apsaldējas. Seja viegli pietūkusi, zem acīm maisiņi, bezmiegs nervozitātes dēļ. Durošas asas sāpes, klejo pa visām locītavām, krustiem, muguru. Stīvums, tirpas. Urīnā var būt urāti. Slimnieka stāvoklis pasliktinās, kustoties, no aukstuma, guļot uz slimās puses, naktī pret rītu. Labāk – siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Kalium jodatum D3 – kālija jodīds
Lielisks resorbcijas līdzeklis.

Simptomi: cilvēks kalsns, var novājēt, neraugoties uz labu ēstgribu. Ātri salst, tieksme bieži apsaldēties, nereti hroniski bronhīti ar pelēkām krēpām. Slāpes, gribas siltu dzērienu. Var būt sāpes sirdī. Muskuļos salauztības sajūta, it sevišķi sprandā, krustos, pēdās. Locītavas pietūkušas, var būt apsarkušas, sāpīgas. Sāpes griezošas, durošas. Slimnieka stāvoklis pasliktinās naktī, no laika maiņas, vēsumā, no kustībām, guļot uz slimās puses. Locītavas mezglainas, deformētas. Labāk kustoties, svaigā gaisā (tikai ne tad, ja ir iesnas!).

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lycopodium D4 – Lycopodium clavatum – plakanais staipeknis
Labi der hronisku, deformējošu locītavu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: slimnieki pārsvarā vāji, kalsni un dusmīgi, to āda sausa, neveselīga. Urīnā bieži smiltis. Locītavas deformētas, sāp pēdas, uz tām uzstājoties. Locekļu raustīšanās. Starp lāpstiņām dedzina, mugurā stīvums, šķiet, ka tā salūzīs. Bieži svīst, sviedri ož pēc sīpoliem. Sliktāk pēcpusdienā no 16 līdz 20 un agri no rīta, no visu veidu siltuma un miera. Labāk pēc iekustēšanās.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Causticum 6 – Causticum Hahnemanni – dzēstie kaļķi, kas šķīdināti kālija nitrātā
Derīgs vecu iekaisumu ar deformāciju, kustību samazināšanos ārstēšanai.

Simptomi: slimība veidojas pamazām un neatlaidīgi progresē, kas var radīt pilnīgu locītavu nekustīgumu. Sāpes dedzinošas, griezošas, it kā brūce, liekas, muskuļi par īsu. Sliktāk no sausa aukstuma ziemā, kustībām, caurvēja. Labāk siltā gultā un kad laiks apmācies, mierā, noteiktā stāvoklī. Locītavas kā paralizētas, liekas nav satura, krampji, tirpoņa, kas rada lielu nemieru naktī.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Sulfur 6 – sērs
Līdzeklis veicina vielmaiņu un sārņu izdalīšanos, kā arī citu līdzekļu iedarbību. Ļoti bieži iekšķīgās slimības mainās vai kombinējas ar ādas slimībām.

Simptomi: naktī krampjveida sāpes. Locekļos nemiers, „deg” pēdas, tās tiek izbāztas no segas. Locītavas var būt pietūkušas, apsārtušas, stīvas, deformējušās, tās krikšķ un krakšķ, kā paralizētas. Dienā rokas un kājas aukstas. Cilvēks vienmēr izskatās nekārtīgs, ārkārtīgi mīl saldumus, mutē var būt rūgta garša. Ļoti liels vājums no rītiem ap plkst. 11. Slimnieka stāvoklis pasliktinās stāvot, mierā, naktī, vakarā, mitrumā, aukstumā, pēc mazgāšanās un peldes. Labāk sausā laikā, siltumā, kustoties.

Deva: pa 10 pilieniem 1 reizi dienā.

Calcium carbonicum D4-6 – Calcium carbonicum Hahnemanni – ogļskābais kalcijs
Pastāv uzskats, ka šis ir „mitrumā strādājošo līdzeklis”. Labi der tukliem, uzblīdušiem, zilacainiem, blondiem cilvēkiem ar bālu ādu, hronisku locītavu slimību ārstēšanai.

Simptomi: lēna, slikta asinsrite un palēnināta vielmaiņa. Ļoti liela jūtība pret mitru un aukstu laiku, samirkšanu. Nosliece uz visdažādākajām kaulu saslimšanām (sastrutojumi, fistulas, osteomielīts u.c.), ne tikai locītavu iekaisumiem. Bērniem aizkavēta kaulu attīstība, vēlu saslēdzas avotiņš, ātri bojājas zobi. Cilvēks nepanes taukus un pienu, bet vēlas olas. Bieži ir polipi degunā, zarnās. Labāk jūtas mierā, siltumā.

Deva: pa 1 tabletei vai 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lithium benzoicum 6 – benzoskābais litijs
Labi der pret iekaisumiem mazajās locītavās.

Simptomi: sīkās locītavas ir stīvas un sāpīgas, „kā nolēmētas”, var niezēt. Pēdas „deg” un svīst. Parasti vienlaicīgi ir nierakmeņi vai sarkanas smiltis urīnā, kā arī sirdsklauves no piepūles vai uztraukuma. Kustības slimnieka stāvokli uzlabo.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Natrium sulfuricum 6 – nātrija sulfāts (glaubersāls)
Šis līdzeklis palīdz pret deformējošiem locītavu iekaisumiem.

Simptomi: sajūta, ka visi audi piebrieduši, stīvi. No rītiem var būt caureja, pietūkušas aknas, nevar uz kreiso pusi gulēt. Pēkšņas, lēkmjveida sāpes kreisajā gūžas un ceļa locītavā. Pasliktinās miglainā, mitrā laikā, naktī. Labāk sausā, siltā gaisā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Natrium muriaticum 6 – Natrium chloratum – nātrija hlorīds (vārāmais sāls)

Simptomi: līdzīgi kā Natr. sulf., bet pārsvarā aizcietējumi. Pasliktināšanās periodiska, sliktāk no rītiem, kamēr iekustas, sausā, aukstā laikā, pie jūras, vakaros. Urīnā fosfāti. Dienā slimnieks miegains, naktī mokās ar bezmiegu. Locītavām labāk apguļoties, atbalstot muguru.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija