HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

ANGĪNAS ĀRSTĒŠANA

Rīkles gala un mandeļu iekaisums bieži sastopams kā saaukstēšanās un infekcijas slimību (it sevišķi difterijas, skarlatīnas) blakusparādība un arī atsevišķa akūta vai hroniska saslimšana.

Rīkles gala un mandeļu iekaisums bieži sastopams kā saaukstēšanās un infekcijas slimību (it sevišķi difterijas, skarlatīnas) blakusparādība un arī atsevišķa akūta vai hroniska saslimšana.

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga

Simptomi: akūts iekaisums, sausas, sarkanas gļotādas, sauss klepus, galvā asins pieplūdums ar klauvējošām sāpēm, sāpes ausīs, paaugstināta temperatūra, svīšana.

Deva: pa 10 pilieniem ik pēc 2 stundām

Apis D3-D4 – Apis mellifica – bites

Simptomi: izteikti pietūcis rīkles gals un mandeles, tajās deg un dur. Aukstu rijot, kļūst vieglāk. Slāpju nav. Maz urīna. Slimībai smagāka forma nekā iepriekšminētajai. Rīkles gals sākumā sārts, vēlāk pietūkums kļūst bāls. Apgrūtināta elpošana.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Mercurius solubilis D6 – Mercurius solubilis Hahnemanni – melnais dzīvsudraba oksiduls

Simptomi: rīkles gals nav tik jūtīgs kā iepriekš minētajā gadījumā. Tieksme strutot. Kakla limfu dziedzeri ļoti pietūkuši, sāpīgi. Sliktāk naktī, siltumā. Stipri, bet neatvieglinoši sviedri.

Deva: pa 1 tabletei 4 reizes dienā

Aconitum D3 – Aconitum napellus – zilā kurpīte

Simptomi: iekaisums sākuma stadijā, mandeles pietūkušas, rīkles gals sarkans, karstuma sajūta, vispārējs nemiers un sāpes rīkles galā, kakls sauss, deg, gribas dzert aukstu ūdeni.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Hepar sulfur D4 Hepar sulfuris calcareum – kalcija sulfīds
Veicina ātrāku strutu attīrīšanos.

Simptomi: sākoties sastrutojumam mandelēs, tajās redzami strutu korķi. Rīkles galā skabargas sāpes. Slimniekam gribas skābus, vircotus, asus ēdienus. Stāvokli izteikti uzlabo silti apliekamie, kakla skalošana.

Deva: pa 1 tabletei ik pēc 1-2 stundām. Ieteicams lietot pārmaiņus ar Merc. sol. D6.

Barium carbonicum D4 – bārija karbonāts

Simptomi: brūces sajūta kaklā, var būt dūrieni ausīs. Tieksme sastrutot, iekaisumam atkārtoties. Mandeles un zemžokļa limfmezgli stipri pietūkuši, grūti pat žokli kustināt. Mandeles ar strutainiem aplikumiem. Bērniem bieži arī adenoīdi.

Deva: pa 1 tabletei 4-5 reizes dienā.

Silicea D4 – Acidum silicieum – kramskābe Ieteicama, ja angīna bieži atkārtojas.

Simptomi: mandeles visu laiku palielinātas, lai gan starp saasinājumiem it kā netraucē.

Deva: pa 1 tabletei 3 reizes dienā. Vēlams vienlaicīgi starplaikos dot Silicea D4 kopā ar Barium carb. D4, katru 2 reizes dienā, ilgstoši.

Kalium bichromicum D6 – bihromskābais kālijs
Ieteicams akūtu un hronisku mandeļu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: mandeles pietūkušas, iekaisušas, vienlaicīgi sekrēts no deguna – staipīgi, diegveida izdalījumi ar asinsstīdziņām. Degunā bieži kā ”štancētas” čūliņas. Sāpīgs spiediens uz deguna sakni, kreveles degunā. Pašsajūta pasliktinās aukstumā, labāk svaigā gaisā siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 3 reizes dienā

Kakla skalošanai – kliņģerīšu, kumelīšu, salvijas tinktūra (pa 20 pilieniem uz glāzi silta ūdens, 4-6 reizes dienā). Strutainie aplikumi lieliski notīrās, skalojot ar sāls ūdeni.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija