HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

BRONHĪTA ĀRSTĒŠANA

Aconitum D3 – Aconitum napellus – zilā kurpīte Dodami saslimšanas sākumā.

Simptomi: klepus visbiežāk pēc apaukstēšanās, izmirkšanas, caurvēja. Parasti sākumā ”kasīšanās” rīkles galā, paaugstināta temperatūra, vienlaicīgi drebuļi un karstuma sajūta. Var būt slāpes.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc ½-1 stundas. Pēc tam ieteicams dot arī vienu reizi Sulfur 6 pa 10 pilieniem.

Belladonna D3 – Atropa belladonna – vilkoga

Simptomi: stiprs, sauss klepus, rejošs, dziļš, krampjveidā, sāpes kaklā. Aizsmakums, rīkles gals sarkans, galva karsta, kājas aukstas. Drudzis ar stipru svīšanu, it sevišķi apsegtās ķermeņa daļās.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām.

Bryonia D3 – Bryonia alba – baltā sētvija

Simptomi: sauss, ciets klepus, vairāk no rītiem. Klepus laikā sāpju dēļ jāsatur krūtis ar rokām. Sliktāk, ieejot siltā istabā. Sāpes krūtīs pastiprinās ieelpojot. Izsvīstot labāk. Vieglāk kļūst no karstām kompresēm. Krēpas zaļganas, var būt ar asins stīdziņām.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Hepar sulfuris D4 – Hepar sulfuris calcareum – kalcija sulfīds

Simptomi: daudz gļotainu, strutainu, biezu krēpu, var būt ar puvuma smaku. Daudz smirdīgu sviedru, kas nedod atvieglinājumu. Klepus krampjveida, līdz vemšanai, ar pēkšņām lēkmēm.

Deva: pa 1 tabletei ik pēc 2-3 stundām.

Ipecacuanha D6 – vemjamā sakne
Sevišķi labi der jutekliskām personām, sievietēm, bērniem, ja nav ļoti augsta temperatūra.

Simptomi: klepus sauss, krampjains, kā garais klepus, ar durošām sāpēm, ļoti grūti atklepot, bet krēpu ir daudz. Atklepošana neatvieglina. Reizēm krūtīs dzird gļotu krakšķēšanu. Sliktāk vakarā, naktī, no temperatūras maiņas. Labāk mierā, vienmērīgā siltumā. Bieži vienlaicīgi sūdzības par kuņģi.

Deva: pa 10 pilieniem 4 reizes dienā. Ieteicams dot pārmaiņus ar Belladonna D3 vai Cuprum 6. Astmas gadījumā ar Arsen.alb.12.

Tartarus emeticus D6 – Antimona kālija tartarāts – vemjamais akmens
Ieteicams bērniem un vecākiem cilvēkiem ar hronisku bronhītu.

Simptomi: dziļš, dobjš klepus, līdz vemšanai ar elpas trūkumu. Daudz zaļu vai baltu krēpu, bet nav spēka tās atklepot vājuma dēļ. Labāk jūtas pēc krietnas atklepošanas, apsēžoties, siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 3-4 reizes dienā. Pret plaušu karsoni labi der dot pārmaiņus ar Phosphor 6.

Phosphor 6 – baltais fosfors
Ieteicams novājinātiem, nemierīgiem, hroniskiem slimniekiem, kā arī maziem bērniem.

Simptomi: dziļš, kutinošs klepus, bet krēpu maz, bieži ar asins stīdziņām, dzeltenzaļas. Elpas trūkums, it sevišķi naktī ar gārdzošu elpu. Var būt deguna asiņošana.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā. Labi dot kopā ar Bryonia D3, lpecacuanha D6, Tart.emet.D6.

Drosera D3 – Drosera rotundifolia – apaļlapu rasene

Simptomi: klepus lēkmes visvairāk naktī. Tās seko viena pēc otras, līdz vemšanai, slimnieks gandrīz nedabū elpu. Var būt aizsmakums. Krēpām rūgta vai metāliska garša. Sāpes aiz krūšu kaula. Slimnieka stāvoklis pasliktinās ieejot siltā vai aukstā telpā, mainoties siltam gaisam uz aukstu.

Deva: pa 10 pilieniem 3-4 reizes dienā. Labi der garajam klepum pārmaiņus ar Cuprum acetium D4 (pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām).

Causticum 6 – Causticum Hahnemanni – dzēstie kaļķi, šķīdināti kālija nitrātā

Simptomi: sauss, ciets, ļoti mokošs klepus, sāpes visā bronhu garumā. Var būt aizsmakums. Labāk kļūst, dzerot ko aukstu. Klepus laikā nevar saturēt urīnu. Visi simptomi pasliktinās 3-5 naktī. Cilvēks izskatās dzeltenīgs un sakrities.

Deva: pa 10 pilieniem 3 reizes dienā.

Kalium bichromicum D6 – bihromskābais kālijs

Simptomi: ļoti staipīgas, grūti atklepojamas dzelteni zaļas krēpas. Kaklā var būt kumosa sajūta. Klepus mokošs, tā dēļ gribas gulēt sēdus. Sliktāk naktī, guļus stāvoklī. Labāk sēžot un noliecoties uz priekšu.

Deva: pa 10 pilieniem 3 reizes dienā. Ieteicams dot, mainot ar Hydrastis D4 pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Natrium muriaticum 6 – nātrija hlorīds – vārāmais sāls
Labi noder slimniekiem ar ieilgušiem un hroniskiem bronhītiem.

Simptomi: sāpīgs, krampjveida klepus, ar urīna nesaturēšanu. Krēpas gaišas, caurspīdīgas, bet ne dzeltenas. Seja bāla, pelēka, acis iekritušas. Slimnieks ļoti jūtīgs pret caurvēju, aukstumu. Sliktāk, ieejot siltā telpā un mitrā, aukstā laikā. Sajūta, it kā būtu sirdsklauves. Labāk siltā, sausā laikā. Liels nespēks, svīst rokas un kājas, grūtsirdība. Noteiktā laikā atkārtojas drebuļi un karstums. Parasti tie sākas agri no rīta un beidzas vakarā ar svīšanu. Elpa smird, mutes kaktiņi apkaltuši, smaganas viegli asiņo. Iesnas ar šķidrām gļotām un ožas zudumu. Elpas trūkums.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Carbo vegetabilis 6 – buksuskoka ogle
Ieteicams slimniekiem ar veciem bronhītiem, sirds vājumu, plaušu emfizēmu.

Simptomi: elpas trūkums. Liekas, ka krēpas sakrājas bronhos. Tajos svilpjoši un krakšķoši trokšņi. Krēpas zaļganas, strutainas. Seja dzeltena vai zilgana, sakritusies. Vienaldzība, bailes, raudulība. Zarnās daudz gāzu, kas vēl vairāk apgrūtina elpošanu. Pulss vājš, tikko sataustāms. Cilvēks ļoti novājējis, nespēcīgs. Sliktāk vakarā, āra gaisā, vēsumā.

Deva: pa 10 pilieniem 3 reizes dienā. Labi dot, mainot ar Calc. carb.6 pa 10 pilieniem 3 reizes dienā.

Arsenicum album 12 – Acidum arsenicosum anhydricum – aresēnpaskābe, baltais arsēna oksīds

Simptomi: sauss dedzinošs klepus, elpas trūkums, lielas bailes, nemiers, bet reizē mazkustīgums. Krēpas gaišas, putainas, var būt ar asins piejaukumu. Iekšēja dedzinoša sajūta, slāpes, bet dzer vienā reizē maz. Novājēšana un auksti, lipīgi sviedri. Sausas gļotādas. Sāpes sirdī.

Nereti periodiski grūtumi. Pulss ātrs, tik tikko sataustāms. Bieži ir dažādi izsitumi ar niezi un dedzināšanu. Sliktāk ap pusnakti, arī aukstumā un mierā, jo tad uznāk sirdsklauves ar nāves bailēm. Lūpas saplaisājušas. Uzlabo siltums.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija