HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

SIRDS UN ASINSVADU SLIMĪBU ĀRSTĒŠANA

Šeit aprakstītie līdzekļi lietojami ārstējot hroniskas slimības, tāpat arī slimības, kurās nav organisku bojājumu, kā arī akūtos gadījumos, kā infarkts, sirds muskuļa iekaisums, akūts sirds reimatisms vai tā paasinājums, kas galvenokārt ārstējams ar tradicionālās medicīnas zālēm, vienlaicīgi izmantojot arī homeopātiju. Jebkurā gadījumā, ja ir pēkšņas stipras sāpes vai cita veida pasliktināšanās, noteikti jāiet pie ārsta, jātaisa elektrokardiogramma, lai novērtētu patieso stāvokli. Ja ir sirds un asinsrites dekompensācija, parasti jākombinē tradicionālie un homeopātiskie līdzekļi.

Crataegus oxyacanta D3 – dzeloņainā vilkābele, mīklene, paērkšķis
Derīgs, ārstējot aterosklerozes izraisītas saslimšanas, paaugstinātu un pazeminātu asinsspiedienu (darbojas regulējoši), kā arī pēc pārslimotiem miokardītiem, un „nervozām” sirdīm. Uzlabo asinsriti sirdī, smadzenēs un perifērijā.

Simptomi: slimniekam ir durošas, spiedošas vai krampjveida sāpes sirdī, sirdsklauves, var būt elpas trūkums, reibonis, vājums. Sāpes izstaro uz kreiso roku. Piepūloties sliktāk. Ekstrasistoles (pārsitieni).

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Aconitum 6 – Aconitum napellus – zilā kurpīte
Derīgs pilnasinīgiem cilvēkiem ar noslieci uz hipertoniju. Labi palīdz arī „sirds traucējumiem” vairogdziedzera slimību gadījumos.

Simptomi: cilvēks „jūt” sirdsdarbību, var būt nāves bailes ar stiprām sāpēm (biežāk durošām) sirds rajonā, kas izstaro uz kaklu un kreiso roku, tajā var būt tirpoņa. Nervoza, ātra sirdsdarbība. Paaugstināts asinsspiediens, it sevišķi jauniešiem, ja tam par iemeslu nav cita orgāna saslimšana (nieres!). Sliktāk vakarā, naktī.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Convallaria D3 – Convallaria majalis – maijpuķīte, kreimene
Labi der „nervozām” sirdīm, ar izteiktu veģetatīvu labilitāti, kā arī tad, ja grūtniecības laikā ir sirds traucējumi, pēc pārslodzes sportā, pēc plaušu saslimšanām.

Simptomi: sirdsklauves, pārsitieni, var būt elpas trūkums. Sirds brīžiem stājas, brīžiem skrien, pulsē. Pasliktinās no piepūles. Naktī var būt bezmiegs, nemiers. Lēkmes sākumā parasti lēna darbība un paaugstināts spiediens, tad paātrināta darbība un spiediens pazeminās.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Cactus D3-D4 – Cactus grandiflorus – lielziedu kaktuss
Labi der jauniem cilvēkiem ar veģetatīvo distoniju, sirdsdarbības traucējumiem no pārmērīgas smēķēšanas. Noņem spazmas un paplašina sirds asinsvadus. Ieteicams pēcinfarkta terapijā.

Simptomi: ir tāda sajūta, ka sirdi spiež dzelzs roka, liekas, krūtis sasietas un asinis no tām saplūst galvā. Slimnieks pārsvarā skumjš, nospiestā garastāvoklī, bet tajā pašā laikā ļoti ātri uzbudināms. Nevar uz kreiso pusi gulēt. Var būt paroksizmālās tahikardijas lēkmes vai vainagartēriju nepietiekamība.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā. Lēkmes laikā 25 pilieni uz 1/3 glāzes ūdens pa tējkarotei ik pa 3-5 minūtēm.

Kalmia D4 – Kalmia latifolia – kalnu laurs
Ieteicams reimatisko sirdskaišu ārstēšanai.

Simptomi: stipras, durošas sāpes sirds apvidū, tās izstaro uz leju – uz vēderu un it kā kavē elpošanu. Pulss lēns (60-66 sitieni minūtē). Kreisā roka var tirpt, bailes.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Spigelia D6 – Spigelia anthelmia – spigēlija

Simptomi: sirds apvidū stipras, durošas sāpes, kas izstaro uz muguru, rokām, it sevišķi kreiso roku. Sirdsklauves, kuras no kustībām pasliktinās. Reizēm sirds apvidū jūt it kā kaķa murrāšanu, sirds var izlaist sitienus. Tas viss bieži kombinējas ar galvassāpēm kreisajā galvaspusē. Sāpes ir periodiskas, liels nemiers, bailes. Var iespaidot laika maiņa.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Adonis vernalis D3 – pavasara adoniss
Labi der sākotnējās dekompensācijas ārstēšanai, kā arī „nervozām” un „tireotoksiskām sirdīm”. Sevišķi ieteicams tukliem cilvēkiem ar noslieci uz locītavu sāpēm.

Simptomi: ātra sirdsdarbība, aritmija, nemiers, sirdsklauves. Iedarbojas uz sirds un perifērajiem asinsvadiem. Regulē ritmu un veicina urīna izdalīšanos. Reizē var paaugstināt arteriālo asinsspiedienu.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Apocynum D3 – Apocynum cannabinum – kaņepju kendīra
Labi noder sirds muskulatūras nepietiekamībai, ar un bez dekompensācijas (tūsku un aknu pietūkuma), visa veida sirdskaitēm ar aritmiju un bez tās. Kā arī spiedošu sāpju ārstēšanai kreisajā krūšu pusē. Līdzeklis veicina urīna izdalīšanos.

Simptomi: pulss ātrs, nevienmērīgs. Bieži var kombinēties ar kuņģa un zarnu darbības traucējumiem.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Glonoin D6 – nitroglicerīns
Iedarbojas uz vidējiem un sīkiem asinsvadiem, noņemot spazmas, līdz ar to labi noder paaugstināta asinsspiediena, stenokardijas ārstēšanai. Ieteicams arī klimaktērisko karstumu ar svīšanu novēršanai, reizēm, šķiet, ka galva viļņiem ar asinīm pārpildīta.

Simptomi: slimniekam uznāk pēkšņas spiedošas sāpes sirdī ar izstarojumu uz kreiso roku, lāpstiņu, kaklu, žokli. Var būt sirdsklauves un nāves bailes, pulsējošas galvassāpes, it sevišķi pakausī, sprandā. Var būt bailes no triekas. Minētie simptomi var būt alkoholisma sekas. Slimnieks labāk jūtas ārā, vēsā gaisā, atsedzoties. Sliktāk – siltumā, pēc alkohola lietošanas, kustībām, noliecot galvu.ptomi: slimnieks salīgs, tieksme apsaldēties. Lēkmes naktī, plkst. 2-5. Sauss, ciets klepus, kura laikā slimnieks sēž saliecies uz priekšu. Sirdsklauves, šķiet, ka pulsē viss ķermenis. Krūtīs dūrieni. Liekas, kaklā iebērta grants.

Deva: pa 10 pilieniem 2-5 reizes dienā.

Arnica D3 – Arnica montana – kalnu arnika
Labi tonizē sirdi un asinsvadus, pazemina asinsspiedienu. Sevišķi derīgs pēc pārpūles, tukliem hipertoniķiem, kā arī aterosklerozes ārstēšanai.

Simptomi: sirds apvidū durošas vai stipri spiedošas sāpes var izstarot uz kreiso roku, kreiso lāpstiņu. Pasliktināšanās no katras kustības un satricinājuma.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Scilla D3 – Scilla maritima – jūras sīpols
Labi noder pret sirds slimībām ar tūskām, palielinātām aknām, t.i., dekompensācijai.

Simptomi: aritmija, elpas trūkums, smagums krūtīs, naktī var būt sausa, rūgta mute. Veicina urīna izdalīšanos.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Lycopus virginicus D4 – Virdžīnijas vilknadze
Lieliski nomierina sirdi, noregulē ritmu. Sevišķi ieteicams tireotoksikozes slimniekiem.

Simptomi: izteikta veģetatīva labilitāte ar „nervozu” sirdi. Sirdsdarbība paātrināta, var būt pārsitieni, bailes, sāpes ar izstarojumu uz kreiso roku, kaklu, roku trīce, stipra svīšana, spīdošas acis. Var būt bezmiegs.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Secale cornutum D4 – melnie rudzu graudi
Ieteicams, ja ir paaugstināts asinsspiediens, visāda veida aterosklerotiski bojājumi, arī asinsrites traucējumi kājās un rokās (pēdējā gadījumā labi dot pārmaiņus ar Plumbum acet.6).

Simptomi: slimnieks sūdzas par tirpām, krampjiem, pulss ātrs, brīžiem izzūd, ausīs troksnis, baiļu sajūta. Asinsrites traucējumi parasti sākas no kāju pirkstiem ar tirpām, var būt tāda sajūta, ka pie pēdām it kā pielikta vate. Stipri salst slimais loceklis, tajā var būt stipras, dedzinošas sāpes, kas var pāriet uz vēderu un izplatīties pa visu ķermeni. Sliktāk kustoties, pieskaroties, siltā gaisā, arī siltā gultā. Neraugoties uz salšanu, slimnieks grib viegli ģērbties un segties. Labāk no vietēja vai vispārēja vēsuma, stipri masējot, ļaujot slimajam loceklim karāties.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Calcium fluoricumD4 – kalcija fluorāts Iedarbojas uz lielajiem asins un limfas vadiem, veicinot cirkulāciju, uzlabo saistaudu elastīgumu un līdz ar to labi noder aterosklerozes ārstēšanai visās tās izpausmēs, tāpat arī hipertonijas un asinsrites traucējumu ārstēšanai (arī obliterējošais endarterīts kājā).

Simptomi: krampjveida, urbjošas, griezošas, velkošas sāpes, vienmēr tās šķiet neizturamas. Ieteicams dot kopā ar Arnica 6 un Secale cornut D4.

Deva: pa 10 pilieniem 1- reizes dienā, pulveri – naža galu 1-2 reizes dienā.

Conium D4 – Conium maculatum – plankumainais suņstobrs

Simptomi: vispārēja ateroskleroze ar galvassāpēm, melanholiju, atmiņas vājumu, trīci un reiboni, kas pastiprinās, mainot stāvokli. Troksnis galvā vai ausīs, aukstas rokas un kājas, tirpas, kas nāk no apakšas uz augšu. Garastāvoklis slikts, slimnieks neapmierināts, dusmīgs vai skumjš, grib būt viens. Stāvolis pasliktinās no garīgas un fiziskas piepūles, dzirdes un redzes kairinājumiem. Labāk jūtas pēc ēšanas un siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Baryum carbonicum D4-6 – ogļskābais bārijs
Ieteicams veciem cilvēkiem ar reiboņiem, bezmiegu, locekļu tirpām, sirdsklauvēm (reizēm) atmiņas vājumu, troksni ausīs, aterosklerotisku hipertoniju, izteiktu sirds asinsvadu sklerozi, palēninātu pulsu, sāpēm sirds rajonā, kuras izstaro uz kaklu, kreiso roku un pasliktinās no piepūles. Derīgs arī asinsrites traucējumiem kājās, smadzenēs.

Simptomi: cilvēks ātri salst, mīl silti ģērbties, reizēm ir zirnekļa tīkla sajūta uz sejas. Sliktāk jūtas caurvējā, no laika maiņas, aukstā laikā. Labāk kustoties un svaigā gaisā. (Izņemot – reiboni, jo šajā gadījumā kustoties slimnieka stāvoklis pasliktinās.)

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā vai pa 1 tabletei 2 reizes dienā.

Aurum muriaticum natronatum D4-6 – nātrija un zelta hlorīds
Ieteicams tukliem cilvēkiem ar sārtu seju. Derīgs cilvēkiem ar sākotnējām aterosklerotiskām pārmaiņām.

Simptomi: sirds ir paplašināta, var būt elpas trūkums, bieži galvassāpes, depresija līdz pat domām par pašnāvību, slikta atmiņa. Bieži paaugstināts asinsspiediens sakarā ar aterosklerozi vai kā hipertoniskā slimība. Sāpes sirds apvidū ar bailēm, nemieru. Stipras galvas un „kaulu” sāpes naktī, no garīgas piepūles, pieskaršanās, aukstuma un miera. Labāk siltumā, ārā kustoties.

Deva: pa 10 pilieniem vai naža galam 1-2 reizes dienā.

Plumbum aceticum 6-12 – etiķskābais svins
Lietojams galvenokārt dziļas sklerozes gadījumā. Noņem spazmas kapilāros, sīkajos un vidējos asinsvados, gludajā muskulatūrā (it sevišķi zarnās).

Simptomi: pārsvarā cilvēks kalsns ar netīri pelēcīgu vai dzeltenīgu ādas krāsu, seja sakritusi, plāni, sausi mati. Pulss paātrināts, brīžiem izzūdošs. Troksnis ausīs, reiboņi, locekļu tirpas, paaugstināts asinsspiediens ar trulām galvassāpēm, garastāvoklis nospiests. Mutē var būt saldena garša, elpa smirdoša, pastāvīgi aizcietējumi (spastiski), izkārnījumi tumši, „spirās”. Locekļu trīce, atmiņas vājums, baiļu sajūta, muskuļu krampji. Āda jūtīga pret pieskārieniem, bet no cieša pieskāriena labāk. Labāk jūtas naktī, vēsumā. Līdzeklis derīgs arī sākotnējam vecuma vājprātam.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija