ГОМЕОПАТИЧЕСКИЙ ДОМАШНИЙ ВРАЧ

Предлагаем ознакомиться с книгой выдающегося врача-гомеопата и педагога Расмы Калнини „Гомеопатический домашний врач”.
Книга представляет собой практический путеводитель, в случае болезни позволяющий быстро найти оптимальные лечебные средства для облегчения состояния пациента. Книга знакомит с историей развития гомеопатии, принципами и методами лечения.

Врач-гомеопат Расма Калниня 1932-2016

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Ингуна Вецвагаре, врач-гомеопат, президент Латвийской ассоциации гомеопатов

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Анна Кальке, врач-гомеопат

В последние годы интерес к гомеопатии в мире и Латвии неуклонно растет, что следует всячески приветствовать. Но у людей не всегда есть под рукой надежный источник информации об очень широком и многогранном применении гомеопатии. Разумеется, лучше всего выбирать гомеопатические лекарства, консультируясь с врачом-гомеопатом. Но если по каким-то обстоятельствам это невозможно, книга станет хорошим союзником в улучшении здоровья.

Даце Гайле, врач-гомеопат

NIERU UN URĪNPŪŠĻA SLIMĪBU ĀRSTĒŠANA

Šo orgānu iekaisumi sastopami bieži. Iekaisums var būt tieši nierēs, urīnpūslī, vai arī tie var būt kādas citas slimības – nierakmeņu, prostatas hipertrofijas vai kāda cita orgāna saslimšanas – sekas. Katrā gadījumā noteikti jāizdara urīna analīze un citi izmeklējumi.

Homeopātiskie līdzekļi labi palīdz iekaisuma ārstēšanā, tie veicina sāļu izvadīšanu ar urīnu. Ja slimniekam ir prostatas hipertrofija, lai slimību varētu pareizi ārstēt, nepieciešama urologa apskate.

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga
Pretiekaisuma līdzeklis, lieto akūta iekaisuma ārstēšanai. Ieteicams arī bērniem, ja tie naktīs nesatur urīnu.

Simptomi: slimniekam krampjveida sāpes, var būt paaugstināta temperatūra, svīšana. Ir urīna dzīšanās, daudz gaiša urīna, kas izdalās mazām porcijām. Urīnvadā dedzinošas sāpes, grūti saturēt urīnu, tas var pilēt.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Apis D3 – Apis mellifica – bites
Derīgs akūtu un subakūtu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: izteikta urīna dzīšanās. Urīna ir maz, tas izdalās pa pilītei vai arī nav nemaz. Reizē var būt sirdsklauves, elpas trūkums, miegainība un pieaugošs vājums. Nosliece uz tūskām. Urīnā daudz epitēlija šūnu, leikocītu, cilindru un olbaltuma. Seja, plakstiņi, dzimumorgāni pietūkuši. Sāpes dedzinošas, durošas, slimnieka stāvoklis uzlabojas no vēsuma.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, hroniskā, akūtā gadījumā 4-6 reizes.

Cantharis D3 – Lytta vesicatoria – spāniešu muša

Simptomi: ļoti stipra urīna dzīšanās ar dedzinošām sāpēm (liekas, urīnvadā ieliets karsts svins), kas izstaro līdz nierēm. Urīns izdalās pa pilienam. Apklauvējot, nieru apvidus sāpīgs. Urīnā olbaltums, smiltis, urīns bieži asiņains, gļotains, strutains. Ir slāpes, bet riebums pret dzērienu. Bērni sāpju dēļ urinējot kliedz. Sliktāk kustoties, urinējot. Labāk guļot.

Deva: pa 10 pilieniem 4-5 reizes dienā akūtā gadījumā, hroniskā 1-2 reizes.

Dulcamara D3 – Solanum dulcamara – bebru kārkliņi
Slimību vienmēr izraisa apaukstēšanās – sēdēšana uz aukstas zemes, akmens, kāju izmirkšana, straujas temperatūras maiņas. Biežāk vasarā.

Simptomi: sāpīga, ļoti bieža urinēšana. Urīns „biezs”, ar gļotām, pienains, smirdīgs, satur olbaltumu. Var būt urīna nesaturēšana. Ja urīnpūšļa iekaisums bieži atkārtojas, ieteicams dot pārmaiņus ar Lycopodium D4.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā hroniskā gadījumā, akūtā – pa 8 pilieniem 4-5 reizes dienā.

Solidago D3 – Solidago virgaurea – zelta rūta
Derīgs hroniska iekaisuma ārstēšanai. Ieteicams alerģiskiem pacientiem ar reakciju nierēs. Labi regulē nieru darbību, veicina urīna izdalīšanos.

Simptomi: sāpes no pūšļa izstaro pa urīnvadiem. Urīns tumšs ar daudz nogulsnēm, smirdošs.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lycopodium D4 – Lycopodium clavatum – plakanais staipeknis
Derīgs tādu hronisku slimību ārstēšanai, kas neatlaidīgi progresē. Tām parasti seko novājēšana. Labi der hronisku iekaisumu ar tūskām un tieksmi atkārtoties ārstēšanai.

Simptomi: āda sausa, neveselīga. Bērniem un veciem cilvēkiem vāja muskulatūra. Ļoti jūtīgs (kairinājuma) pūslis, urīnā sarkanas nogulsnes, arī asinis, tas satur sāļus un smiltis. Biežāk oksalātus un urātus. Urīna dienā maz, naktī vairāk, tek lēni, strūkla vāja. Parasti ir daudz gāzu, aizcietējumi. Pēcpusdienās pašsajūta pasliktinās.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Mercurius solubilis 6 – Mercurius solubilis Hahnemanni – melnais dzīvsudraba oksiduls
Derīgs akūta un hroniska iekaisuma ārstēšanai.

Simptomi: ilgstoša, sāpīga urīna dzīšanās. Urīns tumšs ar gļotām, ass, var saturēt urātus, smirdīgs, satur olbaltumu, reizēm pil visu laiku. Urīna maz, nierēs un arī pūslī trulas sāpes.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā

Arsenicum album 6 – Acidum arsenicosum anhydricum – arsēnpaskābe, baltais arsēna oksīds
Derīgs ieilguša, kā arī hroniska pūšļa vai nieru, iekaisuma ārstēšanai, kuram raksturīgi periodiski paasinājumi, tūskas, mazasinība.

Simptomi: slimības gaita smaga, slimnieks ātri zaudē spēku, tūskas, dedzinošas sāpes nierēs. Urīna maz, satur olbaltumu, bieži arī asinis, cilindrus, it sevišķi vaska. Urīna dzīšanās naktī. Stipras slāpes, bieži arī sāpes kuņģī, caureja, sirds vājums, klauves, elpas trūkums, bailes, vājums.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā

Pulsatilla D4 – Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene
Sieviešu līdzeklis, ieteicams arī sievišķīgiem vīriešiem.

Simptomi: pūšļa un nieru bļodiņu iekaisums, urīna nesaturēšana klepojot, bērniem – naktīs. Iekaisums pēc apaukstēšanās (it sevišķi pēc kāju izmirkšanas). Vienmēr sajūta, kaurīnpūslis pārpildīts, urinējot dedzina, urīns varpilēt.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Aristolochia D4 – Aristolochia clematitis – aristolohija
Labi der pūšļa un nieru bļodiņu iekaisuma, ļoti jūtīga (kairinājuma) pūšļa, urīna nesaturēšanas (arī bērniem naktīs) ārstēšanai.

Simptomi: krampjveida sāpes visā mazajā iegurnī.

Pašsajūtu lieliski uzlabo siltums. Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Phosphorus 6 – baltais fosfors
Vislabāk derīgs blondiem, zilacainiem, slaidiem cilvēkiem, kuru spēki ātri izsīkst, it sevišķi jauniešiem, vāji izteiktu hronisku iekaisumu ārstēšanai. Saslimst parasti pēc apaukstēšanās vai kādas infekcijas.

Simptomi: urīna maz, tas satur olbaltumu, daudz cilindru, arī vaska, asinis, var būt it kā tauku plēvīte virspusē. Urīna dzīšanās, bet urīna maz, var būt arī urīna nesaturēšana.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Berberis D4 – Berberis vulgaris – bārbele
Līdzeklis veicina sāļu un smilšu izvadīšanu no nierēm, sevišķi urātus.

Simptomi: neatlaidīgas sāpes nierēs, mugurā, tās izstaro pa urīnvadu uz starpeni. Mugura stīva, kā nogulēta, vājuma sajūta tajā. Sāpes pūslī mainās ar dzīšanos. Urīns dzeltens vai sarkans, tajā smiltis, var būt biezs un gļotains.

Deva: pa 10 pilieniem vai 6 graudiņiem 1-2 reizes dienā.

Petroselinum D3 – Petroselinum sativum – pētersīlis
Veicina urīna izdalīšanos.

Simptomi: pēkšņa, ļoti stipra urīna dzīšanās. Urīnvada dziļumā niez, kut, deg. Ja urīnu aiztur, pūslī krampji. Urīns ir ļoti ass un dedzinošs, koncentrēts. Bērni kliedz no sāpēm, nepaspēj aizskriet līdz podiņam. Petroselinum labi dot pārmaiņus ar līdzekļiem, kas izvada sāļus.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Urtica urens D3 – asā nātre

Līdzeklis palīdz izvadīt sāļus, it sevišķi urātus.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Acidum phosphoricum D3 – fosforskābe

Palīdz izvadīt fosfātus.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lithium carbonicum 6 – ogļskābais litijs

Palīdz izvadīt urātus un oksalātus.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Aurum muriaticum natronatum 6 – nātrija un zelta hlorīds

Simptomi: ilgstošs iekaisuma process nierēs ar audu deģenerāciju. Paaugstināts asinsspiediens, kas vienmēr kombinējas ar sirds saslimšanu, kā arī ar aknu slimībām.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Plumbum metallicum 12 – svins
Ārstē hroniskas slimības ar lēnām, bet dziļām pārmaiņām nierēs.

Simptomi: novājēšana, krampjveida sāpes, paaugstināts asinsspiediens. Urīnā olbaltums. Tūskas nav lielas, bet tieksme uz urēmiju, ja ir izteiktas aterosklerotiskas pārmaiņas nierēs, kā arī nieres sarukuma gadījumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija