ГОМЕОПАТИЧЕСКИЙ ДОМАШНИЙ ВРАЧ

Предлагаем ознакомиться с книгой выдающегося врача-гомеопата и педагога Расмы Калнини „Гомеопатический домашний врач”.
Книга представляет собой практический путеводитель, в случае болезни позволяющий быстро найти оптимальные лечебные средства для облегчения состояния пациента. Книга знакомит с историей развития гомеопатии, принципами и методами лечения.

Врач-гомеопат Расма Калниня 1932-2016

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Ингуна Вецвагаре, врач-гомеопат, президент Латвийской ассоциации гомеопатов

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Анна Кальке, врач-гомеопат

В последние годы интерес к гомеопатии в мире и Латвии неуклонно растет, что следует всячески приветствовать. Но у людей не всегда есть под рукой надежный источник информации об очень широком и многогранном применении гомеопатии. Разумеется, лучше всего выбирать гомеопатические лекарства, консультируясь с врачом-гомеопатом. Но если по каким-то обстоятельствам это невозможно, книга станет хорошим союзником в улучшении здоровья.

Даце Гайле, врач-гомеопат

DRUDŽA ĀRSTĒŠANA

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga
Pretiekaisuma ”triecienlīdzeklis”, noder visu vietējo iekaisumu ārstēšanai. Derīgs arī profilaktiski pret saaukstēšanos (pa 10 pilieniem vienu reizi dienā).

Simptomi: drudzis – pārkaršanas, svīšanas, caurvēja, auksta vēja sekas. Slimniekam sārta seja, sāk svīst, gļotādas sausas, tumši sarkanas, viegli pietūkušas, it kā svilst. Pēkšņas, pulsējošas sāpes slimajā vietā. Ja slāpst, liekas rīkle no sausuma savilkta. Drebuļi un pārmērīga jūtība pret visiem kairinājumiem. Bērniem seja tumši sārta, tādas pašas mandeles.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām.

Pretdrudža līdzekļi ir vielas, kas pazemina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar drudzi. Arī lielākajai daļai bērnu slimību sākumā ir drudzis. Šajos gadījumos līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglo slimnieka stāvokli.

Aconitum D3 - Aconitum napellus – zilā kurpīte
Ieteicama drudža sākuma stadijās.

Simptomi: slimniekam sārta seja, karsti, nemiers, bailes, āda sausa, lielas slāpes. Drudzis pēc saaukstēšanās, izmirkšanas, no auksta vēja, izbaiļu sekas. Slimnieks nesvīst. Slimajā vietā stipras, dedzinošas, noturīgas sāpes. Rīkles gals sarkans, mute sausa, locekļu sāpes, nogurums.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc ½ stundas.

Chamomilla D3 – Chamomilla officinale – kumelīte
Noder ne tikai pret drudzi, bet arī pret garo klepu. Ieteicams ļoti kašķīgiem, nervoziem bērniņiem, kas paši nezin, ko grib – raud un kliedz, neļauj sevi apskatīt. Nomierināt var, tikai nēsājot uz rokām.

Simptomi: drudzis un nemiers, bērniem arī zobu nākšanas laikā. Ja sāp zobi – viens vaigs karsts un sarkans, otrs – bāls un vēss. Bērniem arī kairinošs klepus, it sevišķi naktī, miegā.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Bryonia D3Bryonia alba – baltā sētvija.
Noder ļoti akūtu elpošanas un gremošanas ceļu iekaisumu kā arī muskuļu un locītavu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: izteikta salauztības sajūta, lūpas sausas, mēle sausa un aplikta, slāpes – grib dzert daudz vēsa dzēriena, jo no karsta kļūst sliktāk. Seja pelēcīga, sakritusi, āda sausa, karsta, sāp viss ķermenis, stipri svīst. Sviedriem skāba smaka. No katras kustības, pieskāriena kļūst sliktāk. Klepus pastiprinās, ieejot siltā istabā, dziļi elpojot. Slimnieks grib gulēt uz slimās puses, piemēram, ja plaušu karsonis, locītavu sāpes.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Ferrum phosphoricum D6 – dzelzs fosfāts
„Pretdrudža līdzeklis” - derīgs sākuma stadijās pret visām saslimšanām ar drudzi. Arī bērniem ar fokālām infekcijām un nelielu vakara temperatūru. Labi palīdz pret akūtu vidusauss iekaisumu, vienlaikus mainot ar Belladonnu D3. Slaidiem, nogurušiem skolēniem, kas ātri sasaldējas, var dot profilaktiski pret saaukstēšanos (pa 10 pilieniem1 reizi dienā).

Simptomi: pacients ir mierīgs, jūtas vājš, brīžiem piesarcis, brīžiem bāls. Ieteicams jūtīgiem, mazasinīgiem cilvēkiem.

Deva: pa 1 tabletei ik pēc 2-3 stundām.

Pulsatilla D4 – Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene
„Sieviešu līdzeklis”- derīgs slimniekiem ar lēnu, padevīgu dabu un mainīgu garastāvokli – cilvēkiem, kas ātri raud un ātri smejas. Gaišmatainiem ar bālu ādu, kam ātri salst, bet, ka negrib silti ģērbties. Lietojams katarālu iekaisumu gadījumos pēc apaukstēšanās, it sevišķi, ja izmirkušas kājas.

Simptomi: ādas, acu, elpošanas ceļu, ausu, gremošanas trakta gļotādu, kā arī locītavu iekaisumi. Galva karsta, bet rokas un kājas aukstas. No gļotādām maigi, bieži vien dzeltenzaļi sekrēti. Mainās vai zūd garša un oža. Slāpju nav. Klepus sauss, it sevišķi naktī, klepus laikā jāapsēžas, jo citādi grūti saturēt urīnu. Vakarā un siltumā pašsajūta pasliktinās. Labāk jūtas ārā, svaigā gaisā.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Gelsemium D6-6 – Gelsemium sempervirens – mūžzaļā gelzēmija.

Simptomi: slimnieks jūtas kā salauzts un piedzēries, galvassāpes, kas nāk no spranda uz pieri. Temperatūra paaugstināta, bet asinsspiediens zems. Seja sarkana. Miegainība, adinamisks drudzis. Izteikts dziļš klepus, bet neko nevar atklepot.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija