ГОМЕОПАТИЧЕСКИЙ ДОМАШНИЙ ВРАЧ

Предлагаем ознакомиться с книгой выдающегося врача-гомеопата и педагога Расмы Калнини „Гомеопатический домашний врач”.
Книга представляет собой практический путеводитель, в случае болезни позволяющий быстро найти оптимальные лечебные средства для облегчения состояния пациента. Книга знакомит с историей развития гомеопатии, принципами и методами лечения.

Врач-гомеопат Расма Калниня 1932-2016

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Ингуна Вецвагаре, врач-гомеопат, президент Латвийской ассоциации гомеопатов

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Анна Кальке, врач-гомеопат

В последние годы интерес к гомеопатии в мире и Латвии неуклонно растет, что следует всячески приветствовать. Но у людей не всегда есть под рукой надежный источник информации об очень широком и многогранном применении гомеопатии. Разумеется, лучше всего выбирать гомеопатические лекарства, консультируясь с врачом-гомеопатом. Но если по каким-то обстоятельствам это невозможно, книга станет хорошим союзником в улучшении здоровья.

Даце Гайле, врач-гомеопат

NĀTRENES ĀRSTĒŠANA

Mūsu dienās ļoti bieži sastopamas alerģiskās saslimšanas, no tām visbiežāk izplatījušās nātrene un bronhiālā astma. Nātrenes pamatā ir organisma nepareiza reakcija uz kādu iekšķīgu (bojāti zobi, hroniskas iesnas u.c.) vai ārēju (putekļi, zāles, augi, smaka u.c.) kairinātāju. Šeit minēti biežāk lietojamie pretlīdzekļi. Ārsts, protams, var izrakstīt pavisam citas zāles, jo ņem vērā ne tikai ādas simptomus, bet visa organisma stāvokli un pārējās saslimšanas.

Apis D3 – Apis mellifica – bites
Viens no nātrenes ārstēšanas pamatlīdzekļiem. Labi der arī pēc insektu dzēlieniem, iekšķīgi un ārīgi, jo novērš niezi un pietūkumu.

Simptomi: izsitumi bāli, var būt kā pūslīši, pietūkums, stipra nieze. Āda „deg”. Slāpju nav. Labāk no vēsiem apliekamiem, vēsā telpā. Sliktāk – siltumā, pēcpusdienā, naktī pēc gulēšanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, akūtā gadījumā – pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām

Arsenicum album 12 – arsēnpaskābe, baltais arsēna oksīds
Ieteicams visa veida ādas izsitumu (ar niezi, dedzināšanu, sūrstēšanu) ārstēšanai.

Simptomi: var būt tulznaini izsitumi, tikai ādas pietūkums vai sīki izsitumi kā nātru sadzēlums, arī sāpoši, strutaini augoņi.

Deva: tāda pati kā iepriekš.

Urtica urens D3 – asā nātre
Sevišķi ieteicams, ja nātrene radusies pēc zivju vai vēžu ēšanas.

Simptomi: sarkani, sīki, saplūstoši izsitumi ar ļoti lielu niezi, dedzināšanu.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, akūtā gadījumā – pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām.

Dulcamara D3 – Solanum dulcamara – bebru kārkliņi
Ieteicams, ja izsitumi vai nieze rodas pēc apaukstēšanās.

Simptomi: āda sausa. Izsitumi visdažādākie, biežāk kā tulzniņas. No kasīšanas mitrojas, sakalstot rodas kreveles. Niezi samazina vēsi apliekamie un svaigs gaiss. Bieži reizē ir arī gremošanas traucējumi.

Deva: tāda pati kā iepriekš.

Rhus toxidendron 6 – sumaks

Simptomi: sarkani izsitumi ar ādas pietūkumu, bieži arī sīkas tulzniņas, kasīšana pastiprina niezi. Var mitroties un sakalst biezās krevelēs. Nokasījumiem tieksme sastrutot un bieži atkārtoties. Var būt pēc apaukstēšanās. Liels nemiers, naktī sliktāk.

Deva: tāda pati kā iepriekš.

Kalium carbonicum D6 – ogļskābais kālijs (potašs)

Simptomi: abiem dzimumiem nieze un velkoša sajūta ap dzimumorgāniem. Sliktāk no aukstuma, labāk siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Mezereum D3 – Daphne mezereum – zalktene
Labi der niezes ārstēšanai veciem cilvēkiem.

Simptomi: visādu veidu izsitumi ar neciešamu niezi. Nieze var būt arī bez izsitumiem, kasot tā pastiprinās, maina vietu. Ļoti daudz sīku tulzniņu uz sarkana pamata, tās saplūst, plīst, mitrojas, rada biezas kreveles. Zem krevelēm veidojas strutas, it sevišķi galvā.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Sulfur D4-6-12 – sērs
Pamatlīdzeklis pret nātreni!

Simptomi: āda sausa, grumbaina, tāda kā netīra, bieži uz muguras vai sejas strutainas, sāpīgas pumpas. Āda krokās kļūst jēla. Visdažādāko veidu izsitumi, kas niez un „deg”, no kasīšanās slimnieka stāvoklis vēl pasliktinās un naktī kļūst pilnīgi neizturams, jākasās arī miegā. Cilvēks stipri svīst. Neraugoties uz mazgāšanos, kas pašsajūtu pasliktina, šķiet, ka ķermenis nelabi ož. Ļoti smirdīgi pēdu sviedri, kas var radīt čūlas.

Deva: sākumā, kad nieze ir akūta Sulfur D4 pa 1 tabletei 2-6 reizes dienā, vēlāk Sulfur 6 vakaros, vēl vēlāk Sulfur 12 vienu reizi nedēļā, lai novērstu atkārtošanos.

Graphites 6 – grafīts

Simptomi: slapji, kreveļaini izsitumi, it sevišķi aiz ausīm, locītavās, ādas krokās, mutes un acu kaktiņos. Tie plaisā, asiņo, izdalās šķidrums, kas sakalst medum līdzīgā krevelē, sīkstā masā. Āda mēdz būt sausa, ragam līdzīga, nav sviedru. Mati sausi, izkrīt.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija