ГОМЕОПАТИЧЕСКИЙ ДОМАШНИЙ ВРАЧ

Предлагаем ознакомиться с книгой выдающегося врача-гомеопата и педагога Расмы Калнини „Гомеопатический домашний врач”.
Книга представляет собой практический путеводитель, в случае болезни позволяющий быстро найти оптимальные лечебные средства для облегчения состояния пациента. Книга знакомит с историей развития гомеопатии, принципами и методами лечения.

Врач-гомеопат Расма Калниня 1932-2016

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Ингуна Вецвагаре, врач-гомеопат, президент Латвийской ассоциации гомеопатов

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Анна Кальке, врач-гомеопат

В последние годы интерес к гомеопатии в мире и Латвии неуклонно растет, что следует всячески приветствовать. Но у людей не всегда есть под рукой надежный источник информации об очень широком и многогранном применении гомеопатии. Разумеется, лучше всего выбирать гомеопатические лекарства, консультируясь с врачом-гомеопатом. Но если по каким-то обстоятельствам это невозможно, книга станет хорошим союзником в улучшении здоровья.

Даце Гайле, врач-гомеопат

AKNU UN ŽULTSPŪŠĻA SASLIMŠANU ĀRSTĒŠANA

Aknu un žultsvadu saslimšanas bieži kombinējas ar aizkuņģa dziedzera darbības traucējumiem, iekaisumiem. Tāpēc, ievērojot atbilstošus simptomus, arī šajos gadījumos izmantojami visi līdzekļi, kas lietoti gremošanas orgānu traucējumu novēršanai. Homeopātiskie līdzekļi labi palīdz ārstēt iekaisumus, diskinēzijas šajos orgānos.

Chelidonium D3 – Chelidonium majus – strutene
Šis līdzeklis pastiprina žults izdalīšanos, likvidē žultsceļu spazmas.

Simptomi: spiedošas, durošas, pulsējoša sāpes labajā pusē aknu apvidū, reizēm liekas it kā tur būtu brūce. Sāpes ir periodiskas, arī naktī. Izstaro uz labo lāpstiņu. Jūtīgums pret spiedienu, arī apģērba. Aknas var būt pietūkušas. Slikta dūša, atraugas un vemšana ar žulti. Rūgta garša mutē, stipras slāpes, gribas pikantus ēdienus. Mēle bieži dzelteni aplikta, sausa ar sarkanām malām un zobu nospiedumiem. Vēders uzpūties. Hroniskas caurejas, šķidras vai putrveida, līmīgas. Izkārnījumi bieži ir dzeltenā krāsā. Hemoroīdi ar dedzināšanu, niezi, asiņošanu.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Carduus marianus D4 – mārdadzis
Līdzeklis regulē žults izdalīšanos, tāpēc labi der arī sirds slimniekiem, ja tiem ir žults sastrēgums aknās.

Simptomi: mēle balta ar zobu nospiedumiem. Slikta, rūgta garša mutē. Āda netīri dzeltena, urīns koši dzeltens. Trulas galvassāpes pierē virs acīm, it īpaši naktī. Hemoroīdi. Sliktāk kustoties. Atraugas. Pārsvarā aizcietējumi. Izkārnījumi sausi, brūni, bet var būt putrveida, līmīgi. Burkšķēšana vēderā. Ja stipras sāpes, ieteicams dot pārmaiņus ar Calcium carbonicum 30 (pa 5 pilieniem ik pēc 5-10 minūtēm).

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Natrium sulfuricum 6 – nātrija sulfāts (glaubersāls)
Simptomi: bieži, pēkšņi, lēkmjveidā uznāk nelabums.

Ļoti jūtīgs aknu apvidus. Rūgta garša mutē, mēle netīri brūngana, aplikta, rūgtas atraugas. Pieskaroties, pat dziļi ieelpojot, aknas sāpīgas. Vēderā burkšķ un rūc, it sevišķi labajā pusē vēdera lejasdaļā. Bieži smirdīgas gāzes. Pārsvarā caureja, tumša, žultaina, ūdeņaina, nāk ārā ar gāzēm un lielu spēku, sākas parasti no rītiem, bet turpinās visu dienu. Sliktāk no miltu ēdieniem. Var mainīties ar aizcietējumiem, pie tam izkārnījumi sastāv no šķidras masas ar cietiem kunkuļiem. Sliktāk jūtas, guļot uz kreisā sāna, ejot, pieskaroties, no satricinājuma.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Berberis D3 – Berberis vulgaris – bārbele

Simptomi: izteikts vājums un sāpes mugurā, aknu un nieru apvidū. Tās ir stiprākas sēžot, guļot, piepūloties, stīvums mugurā. Mēles galā sāpīga pumpa. Kuņģī aukstuma sajūta, dedzināšana. Slikta dūša, atraugas. Brīžiem slāpst, brīžiem ne. Ēstgriba mainīga. Putrveida vai ūdeņaina caureja, bez sāpēm. Hemoroīdi un galvassāpes. Sāpes vēdera labajā pusē, izstaro uz nabu un muguru. Var būt spiediens arī kreisajā paribē. Gāzes, bet bez smakas. Žultī daudz sāļu, parasti tie ir arī urīnā (sarkanas nogulsnes). Salīgums. Seja dzeltenīga vai pelēcīga, acis iekritušas.

Deva: pa 10 pilieniem vai 6 graudiņiem 1-2 reizes dienā.

Bryonia D3 – Bryonia alba – baltā sētvija
Līdzeklis veicina žults ražošanu, uzlabo kuņģa un zarnu tonusu, ārstē iekaisumus.

Simptomi: aknu un žultspūšļa iekaisums. Labajā paribē spiež, dur, tā ļoti jūtīga, meteorisms, aizcietējumi, nepietiekama žults ražošana. Labāk, slimo vietu spiežot un guļot uz labā sāna. Sk. pie kuņģa slimībām.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Colocynthis 3 – Citrullus colocynthis – kolocints
Līdzeklis noņem spazmas, tātad arī sāpes.

Simptomi: periodiskas, krampjveida, pēkšņas, caururbjošas, lēkmjveida sāpes, kas izstaro uz nabu. Sliktāk no dusmām, klepus, satricinājuma, ēdot, dzerot, pēcpusdienā, naktī. Labāk, slimo vietu spiežot, saliecoties, siltumā, pēc gāzu vai izkārnījumu noiešanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lycopodium D4 – Lycopodium clavatum – plakanais staipeknis

Simptomi: samazināta žults sekrēcija. Nospiests garastāvoklis, sirdsklauves. Aknu apvidus sāpīgs, it kā spīlē. Sastrēgums aknās, var būt tūskas, hemoroīdi. Žultspūslī un urīnā smiltis. Sk. pie kuņģa slimībām.paaugstināta kuņģa skābe, skābas atraugas, Reizēm tik skābi vēmekļi, ka nomizo zobus. Stipra dedzināšana, it sevišķi tukšā dūšā. Slimnieka stāvokli uzlabo ēšana. Kuņģī smagums, sāpes vai vājums. Galvassāpes pieres daļā reizē ar sirds vājumu. Vēdera uzpūšanās, aizcietējumi ar stipru dzīšanos.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Belladonna D3-6 – Atropa Belladonna – vilkoga
Līdzeklis derīgs gan akūtu, gan hronisku iekaisumaprocesu ārstēšanai. Aknas ļoti jūtīgas, it sevišķi no pieskaršanās. Sāpes var mainīt vietu, tās var izstarot uz kakla labo pusi, plecu, lāpstiņu, pa visu vēderu. Sliktāk guļot uz labās puses. Izteikta uzpūšanās.
Akūtiem iekaisumiem jālieto Belladonna D3. Sāpju noņemšanai – Belladona 6 pa 5 pilieniem ik 10 -15 minūtes.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija